Yargı’da İclal, Yekta’ya ateş püskürdü! ‘O tabeladan adınız inecek’

Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 86’ncı bölümüyle ekrana geldi. Diziden öne çıkanlar şu şekilde:

İCLAL FOTOĞRAFI SORDU

İclal savcı, Ceylin ve Yekta ile görüşerek dernekten çıkan fotoğrafın nedenini sordu. Ceylin yardım kampanyası için kıyafet toplayarak derneğe verdiklerini, bundan ötürü de beraber fotoğraflarının olduğunu söyledi.

ILGAZ KAYA HAKKANİYETİ

Fırat savcılığa geldiğinde Ilgaz’a Kubilay amirin isteği üzerine cinayet büroya geçtiğini söyledi. Ilgaz suçlarını itiraf eden şüpheleyi teslim almasını istedi. Aracına bindikten Fırat’ı arayarak gizli tanık ortaya çıktığı için haksız yere yüklendiğini ifade ederek özür diledi. Fırat’da ‘Bunu söylemeniz bile o kadar kıymetli ki’ diyerek özrü kabul etti.

‘SANA ÇOK ÖNEMLİ BİRŞEY SORACAĞIM’

Ceylin, Ilgaz’ın yanına gelerek çok önemli bir konuda fikrini almak istediğini söyledi. Ceylin, “Sana bir şey sormam gerekiyor. Benim bir avukat arkadaşım var, ben değil yani. Bu avukat arkadaşımında çok sevdiği saydığı yaşlı bir akrabası var. Dedesi olabilir. Dedesi diyelim, ben demedim sen dedin. Bu dedesi de aranan birinin izini bulmuş. Bir sevdiğinin, arkabasının üzerine yığılmış suç, o da haklamak için ne yapsın. Bir savcıya haber verse acaba savcılık oraya bir ekip yollar mı? Merak ediyorum” dedi. Ilgaz’da “Şimdi öncelikle o dede önce torununu düşünsün. Sonra o bulduğu adamı kaçamayacağı bir şekilde, bulduğu yere bıraksın. Oluyor öyle bazen isimsiz ihbarlar geliyor. Biz görevimiz gereği bütün ihbarları değerlendirmek durumundayız.” cevabını verdi.

MERDAN’IN YARDIMI

Merdan, Kadir Adarlı cinayetinin baş şüphelisi Erdal’ı buldu. Elini, kolunu bağlayarak asılsız ihbarda bulunarak savcılığın teslim almasını sağladı. İclal savcının aldığı ifade de Erdal her şeyi itiraf etti. Çınar’ın habersiz olduğunu, dernekten Mesut’un isteği üzerine Kadir Adarlı’ya yüksek dozda ilaç verdiğini kabul etti.

İCLAL ATEŞ PÜSKÜRDÜ

İclal savcı Yekta ile Ceylin’i bekletiyordu. İclal’in ne yapmak istediğini anlayan Ceylin, kasıtlı olarak bekletilmelerinin ardındaki sebebi sordu. Asiye o sırada odaya geldi. Yekta için hazırlanmış dosyayı İclal’e verdi. Yekta suçlamaların hepsinin iftira olduğunu söylerken İclal, “Dosyada size yapılan ödeme, makbuzu, hastaneden alınan sözleşme, sizin Sezai beye yaptığınız ödemenin makbuzu, hepsi var. Belgeleri ile hepsi var. Şimdi sizi sulh cezaya sevkedeceğim. Yargılanacaksınız. Ayrıca hemen baroya bilgi geçeceğim, yargılanma bitene kadar işten yasaklanmanız için elimden geleni yapacağım. Ruhsatınız sahte olduğunu ispat edemiyorum ama size avukatlık yaptırmayacağım. O tabeladan adınız inecek. Barodan da sildireceğim.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x